“Efektne vahepala” Ahhaa Teadusteatri etendus

Osalesime 2020 aasta kevadel Eesti Pandipakendi poolt sorteerimiskampaanias #ärarääma ja saime auhinnalise võidu. Meid külastas Eesti Pandipakendi poolt välja pandud auhinnana Ahhaa Teadusteater etendusega “Efektne vahepala”. Etendus pakkus lastele oma kooli õuel müstilisi värvusreaktsioone, udupahvakaid, ilutulestikku ja plahvatusi. Seda kõike ikka harivas, kuid lõbusas võtmes.

Lasteaed-algkooli õpilased suunasid projekti käigus tagasi ringlusesse 450 pandipakendit, mis ühe õpilase kohta teeb 20,45 tükki. Veendusime, et meie õpilased teavad, et pakendite sorteerimine ja õigesse konteinerisse  kogumine on argielu loomulik osa.

Kampaanias osales üle Eesti 91 kooli ja ühise pingutusena suunati taaskasutusse 31 000 pandipakendit, millest valmistatakse uued pudelid ja purgid.

Väljasõit Rakverre

21. detsembril käisid õpilased vaatamas Rakvere teatris etendust „Lepatriinude jõulud”, kus putukatele andsid päris inimeste omadused Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 14. lennu tudengid.

Päeva teises pooles külastasime Rakveres asuvat Eesti politseimuuseumi, kus õppeprogrammi käigus said õpilased palju uusi ja huvitavaid teadmisi politseitöö telgitagustest.
Tõestasime turvavöö vajalikkust, mõõtsime reaktsioonikiirust, proovisime väsimusprille, osalesime massirahutustes, istusime vangikongis, võtsime sõrmejälgi, tegime valedetektori testi jms…..

Jõuaks, jõuaks jõulud juba!

Jõuluootuse tõi kooli Onu Ervini lasteteater etendusega “Päkapikk Kusti jõulud”.

Päkapikk Kusti oli üks laisk päkapikk, kes ei teadnud päkapikkude töökohustustest midagi, ta ei viitsinud neisse süveneda. Samuti ei läinud talle korda lastele sussi sisse kommide kingituste panemine, vanajõul ehk jõuluvana ega ka piprakoogid ehk piparkoogid. Onu Ruu käis Kustil igal aastal enne jõule külas. Sel aastal tuli ta veidi varem kuna väljas oli maa must, mitte üht lumeraasugi. Külmataadi töö tegemata. Kusti märkas samuti seda ja ta oli mures. Võttis end kokku ja läks külmataadi poole. Teel märkas ta kassi, kes oli külmataadi lumetähe ära varastanud ja püüdis sellega ise võluvärki teha. Kavalusega sai Kusti tähe enda kätte ja viis külmataadile tagasi. Kusti kutsus kassi endaga kaasa, tal oleks vaja abilist, kes aitaks laste sussidesse üllatusi viia. Onu Ervin laulis vahepaladeks mõnusaid jõululaule, mis lõi südamesse jõuluootuse.

Etendusele järgnes pidulik jõululõuna.

Head isadepäeva :)

Isadepäev

Oktoobrikuu tegemised

Alustasime oktoobrikuud hoidiste näitusega, mida said eelmisel õhtul uudistada ka lapsevanemad. Täna, 01.10. , valmistasid kooliõpilased hoidised ette degusteerimiseks ja kutsusid ka lasteaialapsed neid maitsma. Enne aga esitati lasteaia lastele kooliõpilaste poolt meeleolukas etendus “Seene varjus”. Täname kõiki vanemaid, kes aitasid näituse õnnestumisele kaasa ja koos lapsega seda ka vaatamas käisid. Kõik hoidised olid väga maitsvad ja eriti kaunilt kujundatud purgid, said üllatusauhindade osaliseks.

Ilusaid kevadpühi

Kevad

Spordipäev

Eesti laps ei karda päikest ega külma,
sulatalve ega karget suveilma.
Eesti laps ei pelga tuulist mereõhku,
hilja öösel magama poeb sooja põhku…..

Meil oli täna super tore spordipäev. Suured aitümakid õpetaja Sirjele loomulikult. Päeva organiseerimise ja korraldamise eest. Oli kilkeid, elevust, rõõmu ja väsimust.

Vaata meie päeva kiiret kokkuvõtet siit:

Spordipäev