Vanavanemate päev

(Vajuta pildil, et näha galeriid suuremalt!)
Vanavanematepäeva järgsel päeval, toimetasid Varbola kooli ja lasteaia lapsed koos oma vanavanematega. Nautides kunstimaailma võlusid ja tervistavaid võimlemisharjutusi. Täname töötubade läbiviijaid Ethelit ja Elviirat.

Õpeaasta lõpetamine Raikküla mõisas

Aedkooli õpetajad lõpetasid õppeaastat Raikküla mõisas. Oli hariv ja lõbus 🙂

Galerii vaatamiseks vajuta pildil!

Ekskursioon Ida-Virumaale

Varbola koolilaste selleaastane ekskursioon toimus meie endi kodumaal. Kahe päeva jooksul avastati seekord Ida –Virumaad. Esimeseks avastuskohaks oli Eesti kaevandusmuuseum, kus sai astuda kaevurite kunagistes jälgedes ja tutvuda maa-aluse tehnikaga. Väga eriliseks tegi laste jaoks maa-alustes kaevanduskäikudes kaevurirongiga sõitmine. Kaevandus avastatud, jätkus sõit edasi Jõhvi, et kostitada end lõunasöögiga Vanameistri Pubis. Kõht täis söödud, jätkus teekond edasi Sillamäele, kus avastamist ja oma silmaga ülevaatamist nõudis uhke renoveeritud promenaad. Pisike jalutuskäik promenaadil tehtud, suundus reisiseltskond edasi tutvuma Auvere Eesti Elektrijaamaga ja selle lähiümbruses oleva Eesti „helesinise laguuniga“.

Vaatepilt võttis helesinist vett vaadates lapsed õhku ahmima. Kange tahtmine oli oma käsi või puuleht korraks vette pista, et teada saada, mis juhtub, kuid tahtmiseks see seekord jäigi. Edasine sõit jätkus edasi Narvas asuva Hermanni linnuse juurde. Üle Narva jõe vaadates said lapsed näha Venemaal asuvat Ivangorodi kindlust, millel lehvis Venemaa lipp. Lastes pakkus suurt huvi teadmine, mis siis ikkagi juhtub, kui inimene salaja riigipiiri ületab. Enne majutuskohta jõudmist põigati läbi Narva lähistel asuva tanki juurest. Oma silmaga tanki näha oli paljude laste jaoks uus vaatepilt. Punast viisnurka kandvast tankist pildid tehtud jätkus sõit edasi Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusesse, et seal end kämpingutesse sisse seada ja maitsev õhtusöök süüa.

Lõpuks oli käes see kaua oodatud aeg, kui sai ringi joosta ja oma telefonis olla. Reeglid üheskoos lastega paika pandud, võisid kõik tunda ennast vabalt. Oh seda avastamisrõõmu, kui saadi teada, et peamajast saab kuuma kakaod osta. Seda tehti nii õhtul kui varajastel hommikutundidel, sest ega kaasa võetud taskuraha ei saa ju ometi koju tagasi viia! Kosutav hommikusöök söödud, jätkus teekond edasi Alutaguse seikluspargis.
Juhendajalt instruktsioonid saadud, kiivrid pähe pandud ning rihmad ja traksid külge pandud, algas ronimine seikluspargis lasterajal. Nii mõnegi lapse puhul võib öelda, et kõrgusekartusest saadi üle ja lubati uuesti kindlasti seiklusparki minna. Kui sõbrad ja julgustajad on ümber, on hirmust ülesaamine poole kergem. Paar tiiru seikluspargile peale tehtud ja soe lõunasöök söödud, alustas koolipere oma teed Kuremäe kloostri poole, et täita oma tühjaks saanud pudelid püha veega ja tutvuda nunnade elu-oluga. Kirikusse pandi iga lapse poolt küünal oma
heade mõtete ja soovidega. Edasine sõit kulges mööda Peipsi järve äärset Jõhvi-Tartu maanteed. Väikese sõidu järel tehti pisike paus, et oma silmaga Peipsi järv üle vaadata ja sinna mõni kivigi sisse visata.

Viimaseks sihtkohaks jäi Palamusel asuva kihelkonnakoolimaja avastamine. Koolimajas toimuvad küll restaureerimistööd ja sinna sisse ei pääse, kuid EV 100 õppeaasta sai väärikalt lõpetatud. Lapsed arvasid, et ka Varbola kool kestab veel 100 aastat. Uudistamist pakkus kõikidele lastele Tõnissoni poolt põhja lastud parve lugu. Enne koduteele minekut tehti veel kiire poekülastus, et jäätist osta. Jäätist süües tehti üheskoos ka väike kokkuvõte reisist. Igal lapsel oli midagi isiklikku öelda, mis talle selle kahe päeva jooksul kõige rohkem meelde jäi. Laste suust jäi kõlama lause, et reis oli tore ja tahaks ikka ja veel kuhugi minna. Mis reisimõtted järgmisel aastal kooliperel meeles mõlguvad, näitab juba aeg.

Aitäh toredatele reiskaaslastele, kellega mul õnnestus kaks päeva koos veeta!

Matk rabasse ja Puraviku tuuleveski sepikotta

Spordipäev

Ilus suvine spordipäev Kernu koolis lõppes akrojooga, külakuhja ja discgolfi tiiruga.

Galerii vaatamiseks vajuta pildil!

Neljanädalased talgud Varbola aedkoolis 

Varbola aedkool liitus sel aastal kampaania “Teeme ära 2018” talgupäevaga, mida seostasime Eesti riigi sajanda sünnipäeva sündmustega. Meie kingitus Eesti vabariigile on kodukihelkonna värvides puitaed ja aedkooli õueala heakorratööd.

Aedkooli hoolekogu esimehe, Marko Aleksejevi üleskutse talgutöödele oli inspireeriv:
• KIHELKONNA VINGEIMA NAISE PÕLL ehk lasteaia puitaia Nissi kihelkonna värvidesse värvimine ning värava korda tegemine


• TREENINGVÄLJAKU VÄLJAEHITUS ehk lasteaia mänguväljaku (liumäe) ala piirde paigaldamine (immutatud puupakkudest).


• KOOLIBUSSI TUUNIMINE ehk lasteaia mängubussi korda tegemine.
• STAABI KATUS POMMIKINDLAKS ehk mängumaja vineerkatuse vahetus


• VÄHEST HOOLDUST VAJAV KAUNIS KOOLIÕU ehk haljastustööd koolimaja ees.

Eeltöödega, liumäe piirdeala tasandamine, alustasime juba aprilli lõpus. Talgu põhipäevaks oli planeeritud 02. mai õhtupoolik. Hoolekogu esimehe kokkuvõte päevast toimekat talgupäeva: “Oli üks vägev talgupäev, andsime tööle karmilt pihta ja mis ette võtta jõudsime, selle ära tegime. Eesmärgid olid ilusad ja tööd oli tõesti palju, nii jäi seekord käsi natuke puudu, pime tuli peale ning osa tööd jäi veel järgmist korda ootama”.
Nii veniski meie talgupäev neljanädalaseks. Viimane lihv kihelkonnavärvides aiale anti 26. mai (laupäeva) hommikul. Selle eest tuhat tänu Hardi isale.

Talgupäev Varbola aedkoolis saigi teoks. Planeeritud töödest jäi välja mängubussi korda tegemine. Asjatundjate arvates tuleb buss hoopis ringi vahetada, tuunimisest ainuüksi ei piisa.
Nüüd võib julgelt öelda, et sellise rahvaga oli talgute planeerimine kindla peale minek. Tahaks kõigile hõisata kui vägevad vanemad on nendel lastel kes meie aedkoolis käivad/õpivad. Abikäe, talgutööde õnnestumiseks, ulatasid kohalikud puiduettevõtted OÜ Laaseri Puit ja OÜ Pajaka Puit. Talgupäeva idee, on praeguseks hetkeks päädinud rahulolu ja tänuga, tegimegi ära. Need, kes kohale tulla said, toimisid kui hästi õlitatud ja sissetöötatud masinavärk.

Suur, suur tänu kõigile, kes talgukuul kaasa lõid.

Aitäh! Eleriini ema ja isa; Mirteli ja Iirise vanemad; Isabelli ja Meribelli vanemad; Hendriku isa; Hardi isa; Gustavi ema; Andry vanemad; Uku Maru ja Umma Loore isa; Tevoni vanemad; Elise ema ja vend; Dereki ja Dani vanemad ja suur vend; Joosepi ema; Joanna ja Loore vanaisa; Erichi ema; Rebeka ema, isa ja õde, Maarja ja Melissa ema; Roberti, Jakobi ja Kusti isa.

Aitäh kõigile aedkooli töötajatele.

Vajuta pildil, et näha galeriid suuremalt!

Kunstitund võilillede ja loodusega

Sellisel harukordsel päikesepaistelisel kevadel on koolis õuesõppe tunnid lausa kohustuslikud.

Mobiilne töötuba

Varbola Kooli õpilased said täna kogeda tavapärasest erinevat õppetööd, sest klassiruumi asemel kogusid nad uusi teadmisi ja oskusi metalli- ja puiduvaldkonna mobiilses töötoas. Õpilased tutvusid mobiilse töökojaga ja valmistasid endale puidust kellad ning enda kujundatud metallist rinnamärgid.

Emadepäev

Russalu Toiduklubi Pliidiliisud sisustasid 11.mail Varbola kooli EMADEPÄEVA.
Õpilased valmistasid jäätist ja emadele õpetati erinevaid värskendavaid kevadisi kokteile valmistama.