Perepäev

Varbola aedkooli traditsiooniline, aprillikuine perepäev erines seekord eelnevatest.
Perepäev oli osa aedkooli SA Innovele esitatud projektist “Märka mind teiste seas”. Lapsed osalesid erinevates töötubades:
• Muusika ja kunst pakkus võimalust kogeda iseennast läbi muusika ning kunstilise tegevuse;
• Jooga aitas leida enda sees tasakaalu ja arendas iseseisvat mõtlemist.
• Kahes töötoas oli võimalus tunnetada, kuidas töötavad sinu kompimis-, kuulmis- ja nägemismeeled.
• Võimlas saadi end proovile panna invaabivahendeid (ratastool ja kargud) kasutades.
Kõige pisematele oli avatud ka mängutuba.

Samal ajal kui lapsed töötubades osalesid, kuulasid vanemad kasvatuslikke näpunäiteid nõustajalt Ivica Mägi.
Perepäev lõppes ühises maitsmisetoas, kus pakuti vähemalt 15 erinevat sorti leiba; kolme maitsevõiet; juurvilju erinevate isevalmistatud tipikastmetega; banaani- ja hapukoore pannkooke moosiga. Joogiks vahtramahl, marjakissell ning kolme sorti ravitee (piparmünt, vaarikas, pärnaõis). Kõik osalejad said auhinnaks puutetundliku pastapliiatsi perepäeva märksõnaga.

TÄNAME KÕIKI PEREPÄEVAL OSALEJAID JA SOOVIME MÕNUSAT PÄIKESELIST KEVADET!

Kurgjal – “Eesti toidu aastaring talus”

Vaata videot:

Kurgjal 2018

Emakeelepäev

14.03. – Emakeelepäev Varbola koolis oli pühendatud ilusale käekirjale, millest oli võimalus osa võtta nii vanematel kui õpilastel.

Palukülas lustimas

____________________________________________

Vaata videot:

Palukülas 2018

Tüdrukute nädal 5.-9. märts

Lapsed: lahe oli, väga lahe, meil käisid koolilapsed ja põhiliselt terve maja külas, teisipäeval tegime kaneelisaiu, mina ei ole kunagi kaneelisaiu kodus teinud, tikuvõileibu tegime ka, kõige maitsvamad olid vahvlid, muffinid ja kaneelisaiad ning “Valge klaari” limps.

Kuidas tekkis Eesti ja mismoodi seda tähistati :)

Sünnipäeva pidu
Eesti sünd
Eestimaa sünd
Kuidas sündis Eestimaa

Palju õnne Eesti :)

EV100 näitus

Põnevaid leide meie näituselt 🙂

Märka mind teiste seas

16.-17. veebruar toimus VLA õpetajatele koolitus Pärnu Tervise Paradiisis, kus kahel päeval sai aktiivselt analüüsida praktilisi näiteid ja tegevusi AEV ja HEV lastega töötamise põhimõtetest. Koolitajaks Ivica Mägi.

Koolitus toimus Innove rahastusest koolipõhise koolimeeskonna  „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“;„8.6 Koolimeeskondade ühine õppimine haridusuuenduste rakendumiseks“.

Koolitus oli meie projekti “Märka mind teiste seas” esimene tegevus.

SÕBRAPÄEV

Sõbrapäev Märjamaa Noortekeskuses