Informaatika

IKT ARENGUKAVA 

MEIE DIGIKÜPSUS | vaata lähemalt meie DIGIPLAANI – SIIT

ROBOOTIKA VAHENDID KOOLIS
(vaata tutvustavat galeriid koos videodega)

BEE-BOT
Bee-Bot on armas mesimumm-põrandarobot lastele alates 3. eluaastast, mis arendab laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, seadme juhtimist ja programmeerimist. Bee-botile saab 7 juhtnupu abil sisestada kuni 40 järjestikust liikumiskorraldust.

Edasi ja tagasi nupud annavad mesimummule korralduse liikuda täpselt 15 cm edasi või tagasi, paremale ja vasakule nupud annavad korralduse pöörata 90 kraadi vastavalt noole suunale, pausi nupp laseb robotil ühe sekundi oodata, risti nupp tühjendab roboti mälu eelnevatest korraldustest.

Sisestatud korralduste ehk programmi käivitamiseks tuleb vajutada „Go“ nupule. Mesimumm on juhtmevaba ja töötab aku pealt normaaltingimustel kuni 8 tundi. Bee-botile saab joonistada ise põnevaid liikumismatte või ehitada käepärastest vahenditest labürinte.

Samuti on Bee-Botile olemas õpetajajuhendid 100 erineva tunni läbiviimiseks ja probleem-lahendus ülesannete õpetamiseks. Tahvlitele on olemas tasuta Bee-Boti äpp, kus mesimumm programmeeritakse virtuaalsel matil liikuma samade nupp-korraldustega. 

Tutvustav video
BLUE-BOT

Blue-Bot on Bee-Boti uuem versioon.
EDISONI ROBOT

Tutvustav video
Makey-Makey leiutajakomplekt

Tutvustav video
LEGO WEDO 2.0

Tutvustav video