12.märts, kolmandal eelkoolipäeval oli mitmeid hetki, kus koolieelikutel tuli harjuda koolitundega ja õppida selgeks mõned koolitunni reeglid nagu keskendumine, kuulata õpetajat või sedagi, et koolis ei ole tavaks kasutada kõva häält, et ennast kuuldavaks teha samuti ei jookse vahetunnis, vaid ikka õues kus on rohkem ruumi. Koos teiste õpilastega õppides arenevad sotsiaalsed oskused kõige paremini ning õppetöös on mänguline tegevus olulisel kohal.
Neid oskusi sai täna õpetaja Terjega harjutada meediatunnis, kus Lego klotsidega konstrueerimine ilma juhendita, oli pead murdev ja võttis omajagu aega, kuid tulemus oli positiivne.






Matemaatika tunnis õpetas õpetaja Eli arve tundma ja loendama läbi lauamängude nagu “Doomino” ja “Reis ümber maailma”, geomeetrilised kujundid jäävad samuti paremini meelde kui nendest omakorda kujundeid luua.






Eesti keele tunnis tegi õpetaja Merle õppimise vahele lõbusa liikumispausi koos “Danny, Go`ga”.



ja muusikatunnis koos õpetaja Eliisaga tehti rütmide kirjatehnikat ja lauldi nohust. Aega oli olla ka õues ja puhata toimekast koolipäevast.



20.veebruar, teine eelkoolipäev oli väga sportlik. Algul soojendusharjutused võimlas ja siis õue suusatama. Kõik koolieelikud said suusad alla ja suustasid. Õpetaja Sirje kiitis lapsi ja rõõmustas väga. Lapsed said hakkama ja kukkumisi peaaegu polnudki.



Edasi läks päev loomingulisemalt. Natuke kunsti, natuke nuputamist ja ka lugemist. Ikka teemal EESTI.


Kena EV 107 aastapäeva kõigile!
10.veebruar, esimene eelkoolipäev oli toimekas ja möödus kiiresti. Lapsed tutvusid koolimajaga. Said tuttavaks teiste kooliõpilastega.
Päev algas hommikuringis, kus arutlesime sõpruse teemal. Milline on tõeline sõber – usaldusväärne ja aus. Sõbraga on koos tore olla, tore koos aega veeta. Avatuks sai sõbrapäeva töötuba. Igal vahetunnil võis oma sõpradele kaarte meisterdada.



Eesti keele tunnis kuulati ja joonistati loetud jutu järgi. Pärast sai kirjutada sõnu tahvlile.


Matemaatikatunnis saadi teada, et esemeid võib mõõta mitut moodi, näiteks kirjaklambriga. Või toa pikkust sammudega. Õige mõõdu saab siis kui kasutad joonlauda või mõõdulinti.


Suuhügieenist rääkis tervishoiutöötaja. Muusikatunnis tutvuti Ukulelega ning tuletati meelde Eesti hümni sõnad.




Koolipäev lõppes mängutunniga. Lapsed said aimu sellest milliseks kujuneb õpilase koolipäev; milline on vahetund; kuidas on planeeritud söögivahetund ja palju muudki.