Lõpuekskursioon Paide Ajakeskusesse Wittenstein ja Wile Farmi

28.mail käisid õpilased õppeaasta lõpuekskursioonil Paides Ajakeskuses Wittenstein, kus läbisid õppeprogrammi “Mänguline rännak läbi Eestimaa ajaloo”. Giidi juhendamisel õppisid õpilased Eestimaa ajalugu läbi laulu, tantsu ja mängu; uurisid, kuidas lapsed iidsetel aegadel elutarkust õppisid ja saime teada kuidas nad said osavaks keskajal samuti, kuidas kuningate ajal koolitarkust omandati. Kuidas ja milliseid talutöid tsaariajal tehti. Mis mänge Eesti Vabariigi ajal mängiti.

Lõunasöök põnevas ajaloohõngulises tornis.

Õppekäik jätkus alpakade uudistamisega Wile Farmi, kus külastuse käigus tutvuti alpakadega, räägiti nende päritolust, elukommetest ja lustakatest juhtumitest. Farmi villatoas räägiti meile alpakade pügamisest ja nende villa suurepärastest omadustest, saime vaadata ja katsuda ning, kes soovis ka endale soetada alpakavillast lõnga ja kudumeid.