Varbola kooli õpilaste õppereis Lätti 2017

Oleme jõudnud ilusti ja edukalt Lätti. Bussisõit möödus Läti kohta viktoriini tehes (lapsed ise koostasid küsimused). Kohtade välja selgitamine homme hommikul  Esimene piruka peatus oli Ikla piiripunktis ning peale Läti piiri ületamist oli vaid päike. Kui mõttetöö oli tehtud, siis harisime end Oskar Lutsu filmiga “Kevade” ja natuke jõudsime vaadata ka “Nukitsameest”. Õnneks oli Derek kaasa võtnud huvitavat lugemist (Täheke, Imeline ajalugu jt) ja põneva kaardimängu Alias. Sõit Siguldasse läks tegelikult päris ruttu, ei jõudnudki ära tüdineda. Pealegi oli Siguldas nii kurvilised ja põnevad teed, et pidevalt sai bussiaknast ahetada, et oi kui kurviline.

Kell 13.00 said kõik pääsme Tarzani seiklusparki, kus oli 2 tundi põnevat avastamist, katsetamist ning enda ja õpetajate proovile panekut. Ega lapsi ei saanudki atraktsioonide pealt muud moodi ära, kui vihma abiga. Lihtsalt nii äge ja põnev oli. Õpetajad olid laste käitumise üle eriti uhked, neid saab usaldada koos tegutsema. Üksteist aidatakse ning ollakse toeks kui sõpra vaja julgustada. Derek aitas Eleriini mütsi otsida, isegi kui see tähendas suurest mäest üles ronimist. Eriti tore üllatus oli Karlilt ja Derekilt, kes said inglise keeles väga hästi hakkama ja aitasid ka teisi.

Majutuspaika sõites saime uudistada Riia linna läbi mõnusa sooja bussi, väljas sadas vihma nii hirmsasti, et Kaspar hõikas rõõmsalt: “Appi kui lahe :)”. Oli jah. Nägime teise bussi aknast põnevaid inimesi. Need lätlased on ikka täitsa eestlaste moodi, leidsid lapsed. Majutuspaigas oli meil vastas tore perenaine, kes meile toad ette näitas, terve suur maja vaid meie päralt. Oh seda rõõmu ja õnne. Asjad lahti pakitud, algas köögitoimkond. Lapsed koostasid ise õhtusöögi menüü – mundris kartulid, viinerid, pihvid, pasta, salat (kurk, tomat), morss, pirn, banaan, õun. Ühiselt hakiti, kooriti, pesti, valmistati ja oodati – maitsev õhtusöök peale pikka päeva – no mis sa hing veel ihkad? Wifi parooli muidugi. Selle sai siis magustoiduks, kui toit valmis ja söödud. Õnneks läks wifi kuhugi rändama ja eks see igavus aitabki leidlik olla. Saime lõpuks uuesti õue, sest vihm oli järgi jäänud ja mõnus õhtupäike meelitas meid õue……

……homme juba uued pildid ja uued jutud

Lapsed on õnnelikud ja rahul! Õpetajad ka! Meil on lihtsalt nii ägedad õpilased