Robotex 2016

Robotex 2016 oli meie õpilastele ja ka õpetajatele esmakordne ettevõtmine. Olime kõik pisut pabinas. Kas meie robotid ikka hakkavad just õigel hetkel tööle? Äkki mõni robot unustab oma koodi? Midagi läheb vussi?

Esimene klass oli võislustules Blue-Botidega ning meeskonna nimeks “Bitid”. Teine klass oli võistlustules Bee-Botidega ning meeskonna nimeks “Baidid”. Neljas klass meeskonnana “Digihundid” ning robotid olid ehitatud LegoWeDo 2.0 komplektiga.

Tehnikaga käib ikka äpardumisi kaasas ja nii juhtus ka meil. Meie põrandarobotid unustasid kõige kriitilisemal hetkel koodid ära, küll nad sõitsid tantsupõrandalt välja ja siis läks järjekord sassi, aga kui tuli meie hetk oma esitlust näidata, toimis kõik. Ka kohtunike küsimustele vastamisega said 1.-2. klass suurepäraselt hakkama. Meeskonna kaptenid Derek ja Uku tutvustasid meeskondi ning kõik said selgitada, kuidas digitantsud sündisid. 

Neljandal klassil oli olukord veel pingelisem. Ühe roboti patareid said 10min enne võistluse algust tühjaks. Nutikad lapsed vahetasid osad patareid ringi ning video kuhu lapsed olid salvestanud kõik sassi läinud apsud said roboti perekonda tutvustavaks lühiklipiks (vaata klippi siit). Usume, et koostöö, teineteise toetamine, kuulamine, abistamine ning kriitilisel hetkel laste enda initsiatiiv ja julge otsustusvõime tõid meile ka auhinna – kaks uut Edison robotit. Oleme oma saavutuse üle väga rõõmsad, sest harjutamise ja õppimise aega oli vaid kaks kuud. 

Rohekm infot leiad Märjamaa valla lehest – loe edasi SIIT

Lisa kommentaar