Perepäev

22. märtsi südapäeval, täitus Varbola Lasteaed – Algkooli juures asuv spordiplats elava suminaga.
Toimus perepäev, mille sisustamiseks olid korraldajad pakkunud välja mitmeid erinevaid võimlusi. Esmalt tehti tutvust GPS – kunstitöötoaga, mis tähendab, joonistamist enda liikumisega, kasutades GPS signaali toetavat nutiseadet. Seade joonistab sinu liikumistrajektori, millest hiljem saab omakorda joonistada lõbusiad ja huvitvaid pilte. Uue ja kaasaegse kunstiliigi vastu oli suur huvi ning valminud lõbusatest piltidest sai näitus.

Võimla peaukse juures toimus peredele lindude pesakastide meisterdamise töötuba, mis kogus kiiresti populaarsust. Suur osa ettevalmistatud toorikmaterjalidest kasutati ära ja valmis üle 10- ne pesakasti.
Oma headuses oli perepäeval kohal Preeriakoda, kus võimalik mängida vanu indiaanimänge ning proovida kätt vibulaskmises. Kui aga perepäeval osalejad soovisid kogeda miskit ehedat, siis Voore Talli OÜ lahke pererahvas oli valmis viima kõiki huvilisi külavaheteele vankrisõidule. Lisaks sai Perepäev täiendust lõbusalt sportlikke mängudega.

Samal ajal kui töötubades ja platsipeal käis kibekiire askeldamine, küpsetasid usinad emmed pannkooke, mille võis kohe ära süüa ja taimeteed kõrvale juua.

Ilmataat soosis vahvat perepäeva varakevadiselt kuiva ja pea tuuletu pärastlõunaga. Varbola Lasteaed – Algkooli hoolekogu, kes oli perepäeva idee autor ja korraldaja tänab kõiki osavõtjaid perekondi ja erilise tänu ning pika pai teeb neile, kes perepäeva õnnestumisele kaasa aitasid. Osavõtjad lahkusid õnnelikena ja tänades. Korraldajad aga mõlgutavad mõtteid juba järgmise perepäeva korraldamises.