Varbola Kooli õpilased olid edukad Euroopa suurimal robootikasündmusel ROBOTEX 2017

Varbola kooli kõik 15 õpilast võtsid 25ndal novembril teistkordselt osa Euroopa suurimast robootikasündmusest Robotex 2017. Kool oli uhkelt esindatud nelja meeskonnaga, kellest kolm võistlesid Insplay Roboliiga ja üks Lego WeDo kategoorias. Võistlus on hüppelauaks​  algkoolilastele arendavasse robootikamaailma​, kus väärtustakse eelkõige tiimitööd​, loovust​ ​ning hariva​ ​roboti​ ​programmeerimise oskust​.  Seekordseks võistlusteemaks oli „EV200“ ehk Eesti Vabariik 100 aasta pärast.

Esimene klass oli esindatud kahe meeskonnaga: „Mirtu“(Mirtel  Tamm, Joanna Marii Kivisikk,  Jan-Andreas Raaliste, Tevon Tampõld) ja „Mars“ (Marcel Kropeit, Umma Loore Aleksejev, Heleri Jarusov, Karl Martõnov). Kolmanda meeskonna moodustasid „Kommisiilid“  (Elis Roomets, Rasmus Randma, Eleriin Ojasoo) ja neljas võistkond läks võistlustulle meeskonnaga „Neli hunti“ ( Katre Saanküll, Uku Maru Aleksejev,  Derek Erm, Marili Jarusov).

Insplay Roboliiga kategoorias võistlejad pidid võistlustöö valmimiseks esmalt välja mõtlema oma loo, siis programmeerima  ja looma põrandarobotite liikumismati. Kõige rohkem pani esimese klassi õpilasi pead murdma koos programmeerimine – põrandarobotite koodi loomine ilma kokkupõrgeteta.  See osutus palju suuremaks katsumuseks kui esialgu tundus. Meeskonnatöö olemus, teineteisega arvestamine, üksteise kuulamine ja koos tegutsemine ühise eesmärgi nimel said läbi ettevalmistusprotsessi  lastele palju selgemaks.

Millest jutustasid meie lood?

„Mirtu“ meeskond arvas, et 100 aasta pärast on Varbola linnus uhkes uues kuues st taas ülesehitatud ja seda toredat uudist minnakse Eesti erinevatesse paikadesse viima. „Marsi“ meeskond kajastas Vabariigi sünnipäeva põrandarobotite matkaga risti läbi ilusa kodumaa. Kommisiilide lugu jutustas sellest kuidas 100 aasta pärast vallutavad Eestimaa kommisiilid ja siis ei pea keegi enam poest kommi ostma. Nelja hundi meeskonna ideeks oli „Robotite kool“.Neil tuli lisaks programmeerimisele ja mati loomisele ehitada ise ka robotid, selleks kasutasid lapsed Lego WeDo 2.0 komplekte.

Võistluseks ettevalmistus kestis viis nädalat. Nõu ja jõuga aitasid kaasa kõik kooli pedagoogid. Võistlemise eel olid kõik pisut pabinas, aga suutsime suuremaid viperusi vältida ja saime tubli töö eest eriauhinna: ühe uue põrandaroboti Blue-Bot , kaks Strawbees’i komplekti, ühe Dash roboti ja Launcher’i. Samuti said kõik võistlejad omale väikse meenekotikese,  mis peitis endas Robotexi t-särki ja väikest bee-boti kompassi, millega lapsed rõõmsalt kohe mängima asusid.

Kokkuvõttes said õpilased juurde palju esinemisjulgust  ja indu uuteks võistlusteks.  Loodame, et meie edulugu saab olema julgustuseks  ja eeskujuks ka teistele koolidele osalemaks järgmisel aastal Robotexil.

Helle Isakannu | Varbola aedkooli informaatika ja robootika õpetaja

VAATA PILDIGALERIID