Valmistume uueks õppeaastaks

Varbola lasteaed-algkool osales  ProgreTriigri programmi taotlusvoorus, kus Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) pakub võimalust kõigil alus-, üld- ja kutseharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D printer KIT-ide soetamiseks.

Meil on rõõm teatada, et meie taotlus Bee-bot, Blue-bot ja Lego WeDo 2.0 komplektidele sai rahastuse ning 2016 sügisest saame oma õppetöös kasutada kaasaegsed robootika vahendeid. Eile 23. augustil toimus lastevanemate koosolek, kus vanematel oli võimalus põnevate mesimummudega tutvust teha. Silmad särasid nii lastevanematel, õpetajatel kui ka mesimummudel.

 

VAATA VIDEOSID

poster
BLUEBOT
00:00
--
/
--
poster
BEEBOT
00:00
--
/
--

Bee-Bot on armas mesimumm-põrandarobot lastele alates 3. eluaastast, mis arendab laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, seadme juhtimist ja programmeerimist. Bee-botile saab 7 juhtnupu abil sisestada kuni 40 järjestikust liikumiskorraldust. Edasi ja tagasi nupud annavad mesimummule korralduse liikuda täpselt 15 cm edasi või tagasi, paremale ja vasakule nupud annavad korralduse pöörata 90 kraadi vastavalt noole suunale, pausi nupp laseb robotil ühe sekundi oodata, risti nupp tühjendab roboti mälu eelnevatest korraldustest. Sisestatud korralduste ehk programmi käivitamiseks tuleb vajutada „Go“ nupule. Mesimumm on juhtmevaba ja töötab aku pealt normaaltingimustel kuni 8 tundi. Bee-botile saab joonistada ise põnevaid liikumismatte või ehitada käepärastest vahenditest labürinte. Samuti on Bee-Botile olemas õpetajajuhendid 100 erineva tunni läbiviimiseks ja probleem-lahendus ülesannete õpetamiseks. Tahvlitele on olemas tasuta Bee-Boti äpp, kus mesimumm programmeeritakse virtuaalsel matil liikuma samade nupp-korraldustega. Blue-Bot on Bee-Boti uuem versioon.

Lisa kommentaar