Oktoober täis muusikat ja teatrit

31.10 oli koolis Halloweeni pidu. Õpilased tulid kooli vahvates kostüümides, mängisid erinevaid mänge ja lahendasid teemakohaseid ülesandeid.

20.10 Õppeprogramm “Igal pillil oma lugu” Tallinnas Muusika- ja Teatrimuuseumis ja ettelugemise päev.

Koolivaheaja eelsel päeval oli meil väljasõit Tallinna, nagu tavaks on saanud sõidame sinna rongiga. Rongis on esimeseks proovikiviks õpilasel pileti ostmine kontrolörilt kuna lapsed on tagasihoidlikud ja kohmetud, siis pidi ka kontrolör kannatlik olema. Tegevus võttis ikka mõned minutid aega, me saime hakkama ja sõit Riisiperest Tallinna sai alguse.

Tallinnas jalutasime Baltijaamast vanalinna, vaatasime ajaloolist linnamüüri Toompealossiga ja Tornide väljaku torne, Raekoja platsil tegime ühispildi, uudistasime Niguliste kirikut kuni jõudsime sihtkohta Tallinna Muusika -ja Teatrimuuseumi, õpetaja Terje oli giidiks :).

Muusika -ja Teatrimuuseumis ootas meid põnev õppeprogramm “Igal pillil oma lugu”.

Saime tuttavaks rahvapillidega – vilepill, jauram, torupill, Hiiu kannel, pingipill, sikusarvepill, karjapasun. Meile räägiti millal ja miks neid mängiti? Millest on pille valmistatud? Kuulasime nende kõla ja proovisime mõnest pillist ka ise hääle kätte saada. Oli väga tegus ja vahva õpitund.

Ettelugemise päeva tähistatakse Eestis juba 30. korda. Sel päeval toimub traditsiooniline üleriigiline 4. klasside ettelugemise võistlus. Meie neljandikud sellest osa ei võtnud, kuid ega ettelugemisest või siis pigem kuulamisest nad ei pääsenud 😉.

Tänane sündmus oli pühendatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat.

Meie ettelugemise hetk oli Tallinnas Reval Cafe kohvikus, kus õpetaja Terje luges ette raamatut “Naksitrallid” ja Melissa jätkas sama raamatuga koduteel Tallinn – Riisipere rongis. 🥰📖

02.10 Muusikapäev koos õpetaja Eliisaga