Esimene koolinädal peale vaheaega tõi õpilastele mitmeid põnevaid koostegemisi ja uusi kogemusi.
10. jaanuaril tutvustas Õnneseente rühma Oskar Joonase ema Hetti õpilastele üht põnevat konkurssi, mille korraldajaks on Japan Airlines’i Sihtasutus (JAL Foundation) ning läbiviijaks Eestis MTÜ Jaapani Kultuuri Koda, Maailma laste haikukonkurss ja teemaks on „PEREKOND“. Hetti rääkis mis see haiku üldse on ja kuidas see sünnib?
Saime teada, et haiku on Jaapanis sündinud traditsiooniline lühiluuletus, millel on vaid kolm riimideta rida ja mida tänapäeval tuntakse ja armastatakse üle kogu maailma. Luuletuse juures hinnatakse eelkõige vahetust, lihtsust ja edasiantud hetkeemotsiooni. Haiku on tavaliselt ühe hingetõmbe pikkune. Haikuga kaasnev pilt annab veelgi suurema võimaluse väljendada oma mõtteid ja tundeid ning leida üles just see, mida haikuga öelda soovitakse. Haiku võib olla nii tõsine kui koomiline ja teemaks on tihtipeale kõige tavalisemad ja lihtsamad hetked igapäevaelust.
Seega selleks, et kirjutada head haikut, tuleb luuletajal kuulatada nii kõrvade, silmade kui südamega!
Aabitsapidu
Soovin Sulle tarkust juurde,
Mõtle vahel tähe-puule.
Tähed juba selgeks said,
raamatuid loe palju, häid!
Tarkus olgu saatjaks Sul
seda soovib öö-kull.
luuletus “Öökull” Öösikese aabitsast
I klassil oli aabitsapidu, mida koos kooliperega lõbusalt tähistasime. Moodustasime inimtähti, ladusime tähestiku ja I klassi õpilane ladus tähtedest sõna “AABITS”.
11. jaanuaril tähistatakse rahvusvahelist Aitäh-päeva, meie täname oma õpilasi tänukirjaga eduka osalemise eest I poolaastal koolisisestel kui ka maakondlikel õpilasüritustel ja konkurssidel. Ühiselt maiustame koogiga 🙂